Search
Close this search box.

پییر ارمه کیست؟

374
pierre herme

پییر ارمه کیست؟

 

پیر ارمه (۲۰ نوامبر ۱۹۶۱) وارث شایسته چهار نسل از نانوایان و قنادی های آلزاسی، دانش آموز با استعداد پادشاه قنادی فرانسوی گاستون لو نوتر است، او در سن ۱۴ سالگی شروع به مطالعه صنعت شیرینی پزی کرد. و در ۲۰ سالگی به عنوان قناد اصلی فروشگاه Fauchon منصوب شد.

در سال ۱۹۹۶، فروشگاه Fauchon را ترک کرد تا بوتیک پیر ارمه پاریس خود را با شریک خود چارلز نوبلز باز کند. اولین بوتیک آنها در سال ۱۹۹۸ در توکیو تاسیس شد و در سال ۲۰۰۰ ، این کافه درهای خود را باز کرد. سال ۲۰۰۱ سال بازگشت پیر ارمه به صحنه آشپزی فرانسه است. بوتیک او، واقع در خیابان بناپارت ۷۲، در منطقه شیک بلوار سن ژرمن، فوراً به محبوبیت رسید. در پایان سال ۲۰۰۴، دومین بوتیک، با طراحی مدرن غیرمنتظره، درهای خود را در خیابان Vaugirard باز کرد. همزمان با این اتفاق ، هتلی با مشارکت مدرسه آشپزی معتبر فراندی و اتاق بازرگانی پاریس افتتاح شد که در آن به سرآشپزهای جوان جادوی قنادی آموزش داده می شود.

سرانجام، یک بوتیک جدید در بزرگترین مرکز خرید غذای جهان، Isetan Shinjuku، در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد.

امروزه نام پیر ارمه در سراسر جهان با هنر بالایی در شیرینی پزی گره خورده است. پیر اِرمه از نظر بسیاری بهترین سرآشپز-قناد در جهان است. مجله VOGUE او را “پیکاسوی هنر شیرینی پزی” نامید، «Paris-Match» از او به عنوان “شیرینی ساز آوانگارد و جادوگر ذائقه” یاد می کند، و “نیویورک تایمز” به او لقب امپراتور آشپزخانه” داده است.

Pierre Erme نه تنها یک حرفه ای، متخصص و خبره درجه یک این صنعت است، بلکه یک پیشگام واقعی در زمینه سلیقه، جسور، اعتماد به نفس و فوق العاده با استعداد است. او موفق می شود کلاسیک ترین دسرهای فرانسوی را طوری بپزد که هیچ کس دیگری نمی تواند. خلاقیت های خود او شگفت انگیز است، تا کوچکترین جزئیات، ترکیب های جسورانه، انقلابی از ترکیبات کاملاً متفاوت طعم ها ، محصولات کاملاً غیر معمول و مواد غیر معمول برای تجارت شیرینی پزی. گاهی اوقات در ذهن من نمی گنجد، چگونه آنها می توانند در یک غذا، در یک دسر کنار بیایند. Pierre Herme از مواد متضاد، طعم تلخ، ترش، تند و میوه ای، برای ترکیبی از دماها، رنگ ها، بافت ها، عطرهای مختلف استفاده می کند. گل رز با بادام و تمشک، آووکادو با شکلات، گوجه فرنگی با وانیل، شکلات شیری با زنجبیل… آیا این یک معجزه نیست؟

پیر ارمه از آزمایش، تلاش، اختراع، خلق کردن خسته نمی شود. او را به حق باید “معمار طعم ها “، نامید. او مجموعه های جدیدی ایجاد می کند و دسرهایی را که تا به حال دیده نشده را ارائه می دهد. Pierre Herme ، دو کالکشن در بوتیک های خود در سال تولید می کند: بهار-تابستان و پاییز-زمستان. هر یک از آنها از ایده ای الهام گرفته شده و به موضوع خاصی اختصاص یافته است، و هر کدام نام خاص خود را دارند.

یکی از مجموعه های استاد F.E.T.I.S.H نام دارد.

در اینجا فقط به یکی از دسرهای موجود در این مجموعه اشاره می کنم :

چیز کیک اصفهان : سابله برای پایه چیزکیک،قسمت پنیری ظریف با گلاب، موس با لیچی و تمشک، کرم چیز سبک با عطر گل رز.

این طعم میوه ای در رتبه اول قرار دارد و به نظر می رسد همه چیز در این چیزکیک دوباره اختراع شده است. چیزکیک با پنیر خامه ای و سس، که در آن هر جزء دارای بافت و تکسچر مجزاست که به طور همزمان ، همه طعم های مختلف حس می‌شود ، اما به طرز بسیار هماهنگ. این ترکیب یعنی رز-رزبری از محبوب ترین ترکیبات بوتیک های پییر ارمه است.

 

پییر اِرمه ، خالق و صاحب دو بوتیک شیرینی فروشی در پاریس، صاحب یک شیرینی فروشی و یک سالن چای در توکیو، استاد مدرسه عالی شیرینی پزی فرانسه، استاد آکادمی آشپزی، برنده مدال طلای آکادمی شکلات ، دارنده جایزه آشپزی انجمن شیرینی‌پزان فرانسوی، نویسنده دو کتاب که به عنوان بهترین کتاب در حوزه قنادی و آشپزی در فرانسه و آمریکا انتخاب شده ، است.

روزنامه ها و مجلاتی که با یکدیگر رقابت می کنند استعدادهای او را تحسین می کنند. پیر اِرمه در چهل و دو سالگی اش لقب هایی مانند “پیکاسوی دسرها” (ووگ)، “امپراتور آشپزخانه” (نیویورک تایمز)، “رولز رویس احساسات شکلاتی” (اینترنشنال هرالد تریبون) دریافت کرده است.
پیر اِرمه ، به‌عنوان یک قناد ، روی تفاوت‌های ظریف کار می‌کند و ترکیب‌هایی را خلق می‌کند که از نظر پیچیدگی و ظرافت منحصربه‌فرد هستند و گاهی با جسارت خلاقانه‌شان شوکه می‌کنند.
چند نمونه از کارهای ایشون رو ببینید.

 

 

 

 

ترجمه شده از سایت niksya

آموزش پیشنهادی

آموزش رایگان موس کیک شکلاتی 3 رنگ

این مقالات را هم بخوانید