Search
Close this search box.

سارا دیندار

درباره من

شاید پنج سال پیش اگر کسی به من میگفت که قرار است وارد رشته قنادی شوی و زیباترین و خوش طعم ترین کیک ها را درست کنی، به او میخندیدم. در مخیله ام نمیگنجید که سارایی که حقوق خوانده و همه منتظر وکالت کردن او هستن، یک هو سر از قنادی و کیک پزی و کیک های روسی دربیاورد. یک روز خیلی اتفاقی ایده ای به ذهنم رسید که پیجی در اینستاگرام بزنم و غذاهای روسی که تقریبا پخت آن را بلد بودم به بقیه آموزش دهم و به اشتراک بگذارم. البته که اینکار را هم کردم. مدتی از این فعالیتم گذشت و یک روز که داشتم دنبال رسپی میگشتم، با خودم گفتم بهتر است یک تنوع بدهم و ایندفعه یک کیک روسی آموزش دهم. همینطور که داشتم سرچ میکردم با کیک های عجیب و با لایه ها و کرم های متفاوتی رو به رو شدم که تا قبل از آن نه دیده بودم و نه خورده بودم. اصلا مگر می‌شود کیکی به جز موز و گردو و خامه درست کرد😁 آنقدر شیفته آنها شدم که گفتم باید اینها را یاد بگیرم و با پیج استادم pauline_cake آشنا شدم. درست همان موقع یک رسپی رایگان کیک به فالوورهایش هدیه میداد، من هم آن فایل را دریافت کردم و شروع به کارکردم. این عکس همان کیک و اولین تجربه من است.

کیک شکلات آلبالو

 برای اولین بار کیک خامه ای با فیلینگ آلبالو درست کردم، و انقد همسرم تعریف و تشویق کرد که من به این فکر افتادم که دوره آموزشی آنلاین ایشان را بخرم ‌و خریدم.درست زمان سال نو میلادی ۲۰۲۰ بود. و از آن به بعد مسیر پیج من تغییر پیدا کرد و از غذا به سمت کیک پزی و قنادی رفت.
تازه فهمیدم که عشق و علاقه واقعی خودم را پیدا کردم. آنقدر تشنه یادگیری بودم که شب تا صبح بیدار می ماندم و فقط در حال دیدن ویدئو های آموزشی بودم.
درست بعد از تمام شدن دوره ام، به تولد دوست دخترم دعوت شدیم و من اجازه گرفتم که کیک تولد را من درست میکنم و میاورم. دوستم وقتی کیک را دید کلی سورپرایز و متعجب شد و گفت فکر نمیکردم همچین کیکی مدنظرت بوده😁😁 و همانجا بود که یکی از آشناهای دوستم ازم پرسید که سفارش هم قبول میکنی یا نه؟! من اصلا به سفارش فکر نمیکردم. ولی با حرف او ، این ایده به ذهنم رسید که، چرا که نه! حتما باید اینکار را انجام بدهم.
اوایل خیلی ترس داشتم، حتی ترس داشتم از اینکه به کسی بگم من سفارش کیک میتوانم قبول کنم چون هنوز از لحاظ باوری فکر میکردم این کار خیلی با پرستیژ نیست و درمورد من چه فکری خواهند کرد.
ولی سنگ هایم را با خودم وا کندم، گفتم اگر بخواهی به ترس هایت بها بدهی هیچوقت رویاها و آرزوهای تو محقق نمی شوند. یک پیام متنی نوشتم که حاوی این بود که من سفارش کیک قبول میکنم و این هم آدرس پیج اینستاگرامم هست، و این پیام را برای همه ایرانی ها و روس هایی که میشناختم فرستادم .

بعد از نه ماه، اولین سفارش را گرفتم، آن هم از آدمی که اصلا نمیشناختم.خیلی ترس داشتم با اینکه کیک خیلی ساده و راحتی سفارش داده بود.
بعد از آن همسایه های محل یکی پس از دیگری بدون اینکه من آنها را حتی دیده باشم یا بشناسم، سفارش میدادند و من به درآمد رسیدم. این درآمد، لذت بخش ترین پولی بود که تو عمرم درآورده بودم.
خداوند همه راه را به طرز شگفت انگیزی برایم هموار کرد بدون اینکه حتی ریالی هزینه تبلیغات بدهم .
یکی از بالاگرهای ایرانی که در مسکو دانشجو هست من را و پیج من را به طور رایگان معرفی کرد. و حدود چهارصد و پنجاه ایرانی من را فالو کردن و از آن به بعد بود که میزان سفارش های من بیشتر شد، حالا علاوه بر روس ها ایرانی ها هم مرا میشناختند.
حتی گاها خانواده هایی که بچه های آنها در مسکو درس میخوانند از ایران، سفارش کیک و گل می‌دهند😍.

همزمان با انجام سفارش ها و ضبط آموزش برای پیجم دوره کیک های مدویک را هم نزد خانم ماروسیا مانکو گذراندم . و در حال حاضر در حال یادگیری شیمی و کارکرد مواد و اصول رسپی نوشتن هستم.

sara cake school چگونه شکل گرفت؟

در طی دو‌سال فعالیتم در روسیه پی بردم که تفاوت سطح قنادی ایران نسبت به آنچه که در دنیای مدرن قنادی فرانسه و اروپا میگذرد، از زمین تا آسمان است . دلیل آن هم به نظر من چیزی نیست جز کمبود منابع معتبر آموزشی، مقالات علمی و تخصصی در این رشته به زبان فارسی ، و حتی نبود ترجمه کتاب های معتبر شف های بزرگ فرانسوی به زبان فارسی. در پیج اینستاگرامم بارها پیام عزیزانی رو دریافت میکردم که تشنه و علاقه مند به یادگیری اصولی هستند، به دنبال مقالات تخصصی و معتبر هستند ولی متاسفانه جایی برای رفع این تشنگی پیدا نکرده اند. از همینجا بود که ایده تاسیس این سایت به قلب من الهام شد تا بتوانم از این دریای بیکرانی که در آن هستم، گوشه ای را در اختیار علاقه مندان قرار دهم.
هدف من از تاسیس saracakeschool , ساخت یک پلتفرم حرفه ای و مدرسه تخصصی برای آموزش پایه ای و علمی رشته قنادی است، همانند چیزی که در اروپا و کشورهای اروپایی از جمله روسیه در حال اجرا ست. تمرکز اصلی من برای یادگیری شیمی مواد و فهمیدن پروسه کیک پزی است. هدفم یادگرفتن روش رسپی نوشتن و آموزش این علم به علاقه مندان است.
اگر تو هم همانند من علاقه مند به مباحث پایه ای هستی ، توصیه میکنم آموزش های تئوری و شیمی مواد را از اینجا ببین و به صفحه مقالات هم سر بزن.

خوشحالم از حضور شما در saracakeschool.