Search
Close this search box.

آموزش های رایگان

کرم کارامل

کرم کارامل،دسر سریع و راحت

گاهی اوقات دلت میخواد یه دسر شیرین بخوری که هم راحت باشه هم سریع درست بشه و نیاز به مواد اولیه زیاد نداشته باشه. کرم کارامل بهترین انتخاب در این مواقع است. یک کرم بسیار نرم و لطیف که با یک لایه کارامل روی آن پوشیده شده.

مشاهده نوشته
تغییر اندازه قالب

تغییر اندازه مواد کیک متناسب با قالب

تغییر اندازه قالب یکی از موارد رایج در پخت کیک می باشد. چرا که اندازه قالب هایی که ممکن است ما در اختیار داشته باشیم با اندازه قالب رسپی متفاوت باشد. با دانستن یک فرمول ریاضی ساده در کمتر از یک دقیقه میتوانیم اندازه های رسپی را متناسب با قالبی که داریم تغییر بدهیم.

مشاهده نوشته
کیک ردولوت

آموزش کیک ردولوت خاص

چه چیزی می تواند خوشمزه تر و جذاب تر از یک کیک ردولوت با بافت پنبه ای باشد که در دهان آب می شود و در بین لایه های آن ، موس آلبالو و فیلینگ آلبالو هم به چشم میخورد؟ در این آموزش، ترکیب جدیدی از کیک ردولوت را مشاهده می کنید که فقط به کرم پنیری بسنده نشده و پا را فراتر از آن گداشته ایم.

مشاهده نوشته
کرم چیزشکلاتی

کرم چیز شکلاتی

کرم چیز یک کرم بسیار خوش طعم و پایدار است که در مدت زمان کوتاهی درست می شود. و به راحتی میتوان آن را در طعم های شکلاتی ، کاراملی و طعم های دیگر هم آماده کرد.

مشاهده نوشته
اشتباهات کیک پزی

اشتباهات رایج پخت کیک

با دانستن و فهمیدن اشتباهات رایج در پخت کیک میتوانید بر این پروسه لذت بخش کیک پزی تسلط و احاطه پیدا کنید و از انجام آن ها پرهیز کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

مشاهده نوشته
کیک شیفون وانیلی

کیک شیفون ۱۱ سانتی با شیر داغ!

کیک شیفون وانیلی که در آن از شیر داغ و کره استفاده شده است ، باعث ایجاد طعم عالی و بافت بسیار نرمی می شود. با جایگزین کردن مقداری از آرد با پودر کاکائو میتوانید ورژن شکلاتی این کیک را نیز درست کنید.

مشاهده نوشته
پکتین

پکتین چیست؟

اگر دنبال کننده کیک های مدرن و فیلینگ های مدرن هستید، احتمالا بارها کلمه پکتین را دیده اید. پکتین درواقع یه ماده غلظت دهنده همانند ژلاتین است ولی بافت متفاوت تری نسبت به آن ایجاد میکند. انواع مختلفی دارد که هر کدام را باید در جای درست خود استفاده کرد.

مشاهده نوشته
کرم چیز

طرز تهیه کرم چیز

کرم چیز یک نوع کرم است که برای فیلینگ گذاری و کاور کیک از آن استفاده می شود. از ترکیب پنیر خامه ای،پودر قند و خامه درست میشود و به راحتی میتوان از آن کرم چیز شکلاتی ، پسته ای و آجیلی درست کرد.

مشاهده نوشته