Search
Close this search box.

کیک مسکو

کیک مسکو یکی ار انواع کیک های روسی است که به نام پایتخت زیبای این کشور در سال 2015 به وجود آمد. در زمان کوتاهی درست می شود و به مواد اولیه زیادی احتیاج ندارد. اگر به دنبال یک کیک با بافت ترد و غیر معمول هستید درست کردن این کیک را پیشنهاد میکنم.
FavoriteLoadingذخیره کردن
98

کیک مسکو یکی از کیک های روسی هست که به تازگی وارد تاریخچه کیک و شیرینی این کشور وارد شده است. داستان به وجود آمدن آن از این قرار است که در سال ۲۰۱۵ صاحب یکی از قنادی های بزرگ مسکو، به مقامات و استانداری مسکو پیشنهاد داد که چرا مسکو مانند پایتخت ها و شهرهای بزرگ دنیا ، کیک مخصوص و با نام خود را نداشته باشد، مقامات روسیه هم از این ایده استقبال کردند و به آنها زمان دادند تا رسپی ای برای این کیک طراحی کنند که اولا از مواد اولیه ای درست شود که در روسیه هست و مهمتر از همه با خوردن این کیک، مردم به یاد خاطرات کودکی خود بیفتند و درواقع طعم کودکی دهد.در ابتدا چندین طعم و مزه طراحی شد که انتخابات آنلاینی برگزار کردند تا مردم یکی از این طعم ها را انتخاب کنند و در نهایت طعم نهایی انتخاب شد. این کیک تشکیل شده از لایه های مرنگ فندقی با کرم شیرین و خوش طعمی از ترکیب فندق، شیر عسلی کاراملی( یا همون دلسه دلچه) و کره.
این کیک را در واقع می‌توان بدون گلوتن نامید چرا که در آن هیچ گونه آردی استفاده نشده است. به نظر من جذابیت این کیک در بافت ترد آن است.بر عکس اکثر کیک ها که بافت نرمی دارند و در دهان آب می شوند، این کیک، بافت سفت و تردی دارد و به نظرم برای بچه ها خیلی جذاب باشد. تاریخ انقضای این کیک بیشتر از کیک های معمول است و حتی اگر چند ساعت در دمای محیط باشد اتفاقی برای آن نمی افتد.
شاید فکر کنید که این کیک شبیه کیک کیف( پایتخت اوکراین ) است ولی در واقع متفاوت است. پایه این کیک هم از مرنگ آجیلی است ولی نه با فندق بلکه با بادوم هندی و کمی هم آرد سفید در آن وجود دارد. کرم این کیک هم بر پایه کرم آنگلز و کره می باشد. اگر علاقه داشته باشید در آینده میتوانیم آموزش این کیک خوشمزه را هم در سایت داشته باشیم.
امیدوارم درست کنید و لذت ببرید.
رسپی به صورت فایل پی دی اف و قابل دانلود در زیر ویدئو قرار داده شده است.

 

کیک مسکو

 

 

 

برای دسترسی به تمام محتوای این مقاله لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید !

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید